Podstrona: Zaproszenie na III Forum Piłki Siatkowej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zaproszenie na III Forum Piłki Siatkowej

2019-05-07
kategoria: Wydarzenia, Sport
Zaproszenie na III Forum Piłki Siatkowej

Zapraszamy wszystkich pasjonatów piłki siatkowej do udziału w III Forum Piłki Siatkowej „Piłka siatkowa jako system”. Konferencja odbędzie się 11 maja w godzinach 11:15 do 14:00 w Rzeszowie w budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego na ul. Rejtana 16 C.

Głównym celem III Forum Piłki Siatkowej jest integracja środowiska akademickiego, które przyczynia się do rozwoju piłki siatkowej w Polsce i na świecie. W czasie trwania wydarzenia zostaną zaprezentowane oryginalne wyniki badań naukowych związanych z piłką siatkową jako złożonego systemu obejmującego zagadnienia treningu sportowego, psychologii i socjologii w grach zespołowych, technologii informatycznych, zarządzania, inżynierii medycznej i bezpieczeństwa imprez masowych.

W ramach Forum poruszane będą następujące zagadnienia:

• Ewolucja polskiej siatkówki i jej zarządzania. Od systemu Huberta Wagnera do współczesnych rozwiązań.
  • Czy piłka siatkowa jest dobrym produktem pod kątem sportowym, organizacyjnym i promocyjnym?
  • Jaki jest profil kibica klubowego, a reprezentacyjnego w piłce siatkowej?
  • Czy piłka siatkowa posiada przewagę nad pozostałymi dyscyplinami zespołowymi? Czy nowe sporty nieolimpijskie, w tym również e-sporty, "zagrażają" tradycyjnym dyscyplinom?
  • Problem dopingu w piłce siatkowej - czy jest to zjawisko, które powinno niepokoić? Jak to wyglądało w przeszłości, a jak ma wyglądać w przyszłości (działania organizacji międzynarodowej WADA w Polsce i na świecie).
  • Uwarunkowania kontraktów sportowych w kontekście prawa skarbowego i prawa pracy. Co potrzebne jest do skonstruowania jednolitego kontraktu zawodników?
  • Jak znaleźć złoty środek na idealną współpracę na linii - klub - menedżer - zawodnik?
  • Rola szkolenia młodzieży w procesie budowania zaplecza sportowego, budowania ścieżek karier i budżetów. Porównanie systemów działających w piłce siatkowej i piłce nożnej.
  • Ile jest kibica w dziennikarzu i jaka jest siła mediów w sporcie?

W dyskusji wezmą udział:
Bartosz Górski – moderator dyskusji, ekspert w zakresie zarządzania w sporcie;
Andrzej Grzyb – menedżer siatkarski;
Tomasz Dauerman – ekspert w dziedzinie prawa sportowego;
Jan Such – trener, siatkarz „ Złotej Drużyny”;
Krzysztof Prendecki – socjolog, Politechnika Rzeszowska;
Bogdan Smola – dziennikarz sportowy - Radio Centrum;
Mateusz Maciejewski – dyrektor Akademii Stal Rzeszów.

Pierwszych stu uczestników III Forum PS otrzyma egzemplarz autorskiej książki Bartosza Górskiego pt.: „Menedżer sportu –zarządzanie klubem w praktyce”.

Bezpośrednia transmisja telewizyjna na: https://www.facebook.com/radiocentrum/Radio Centrum 89.0 FM Rzeszów .

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.psjs.org

Powrót do listy aktualności