Podstrona: Zakończenie konkursu „Kierunek - Przyszłość” w Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zakończenie konkursu „Kierunek - Przyszłość” w Politechnice Rzeszowskiej

2019-09-16
Zakończenie konkursu „Kierunek - Przyszłość” w  Politechnice Rzeszowskiej

Blisko setka uczniów z Polski, Białorusi i Ukrainy wzięła udział w finale międzynarodowego Konkursu Edukacyjnego dla szkół “Kierunek – Przyszłość”, który został zorganizowany z okazji Dnia Współpracy Europejskiej 2019 w Politechnice Rzeszowskiej. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

W ceremonii rozdania nagród i wręczenia pamiątkowych dyplomów dla młodzieży uczestniczył dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, Prorektor ds. kształcenia.

- Cieszę się, że organizatorzy wybrali Politechnikę Rzeszowską na miejsce tego ciekawego wydarzenia edukacyjnego. Dziękuję nauczycielom za opiekę nad młodzieżą, przygotowanie tych wszystkich konkursów i warsztatów, które mogły być udziałem uczniów z Polski, Białorusi i Ukrainy  - mówił prof. Masłowski.

Galę uświetnił występ Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „POŁONINY”, a po uroczystości młodzież bawiła się na dyskotece.

Uczestnicy konkursu zgodnie podkreślali, że był to niezapomniany czas, który zaowocował nawiązaniem wielu znajomości. Hasło programu „Jesteśmy inni, ale jesteśmy razem” w pełni oddaje charakter wydarzenia i konkursu.

Powrót do listy aktualności