[FOTO, VIDEO] Politechnika Rzeszowska zagrała na rzecz WOŚP
15 stycznia br. w Podziemnej Trasie Turystycznej Politechnika Rzeszowska wsparła 25. Finał WOŚP. W tym roku kwestowano na rzecz oddziałów pediatrycznych i opieki medycznej dla seniorów.
Razem z nami zagrali nasi mistrzowie z akademickiej drużyny Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów – mistrz Polski Tomasz Lewandowski i akademicki wicemistrz Europy Mateusz Gołębiowski – z którymi można było zmierzyć się w meczu tenisa stołowego (https://www.facebook.com/AZSPolitechnikaRzeszow/).
Nie zabrakło także naszych kół naukowych, m.in. Rzeszowskiej Grupy IT – Koła Naukowego Elektroniki i Technologii Informacyjnych (https://www.facebook.com/rzeszowska.grupa.it/?fref=ts). Wystąpiła ona z mikrorobotami wykonanymi z klocków Lego, np. sympatycznym robotem Stefanem The Wonszem (https://www.facebook.com/stefanTheWonsz/), żyroskopem wywołującym wstrząsy rejestrowane przez sejsmograf czy nalewakiem do napojów.
Dużym zainteresowaniem cieszył się model samolotu udźwigowego stworzony przez Uczelniane Koło Naukowe EUROAVIA (https://www.facebook.com/euroavia.rzeszow/) na międzynarodowe zawody modeli samolotów udźwigowych SAE AERO DESIGN (zajął 2. miejsce w klasyfikacji raportów technicznych oraz 11. miejsce wśród 70 startujących zespołów). Reprezentanci EUROAVII pokazali również dron, dzięki któremu w ubiegłym roku na zawodach IMAV 2016 w Chinach uplasowali się na 12. pozycji wśród 23 zarejestrowanych zespołów.
Fizycy z Koła Naukowego „Foton” (https://www.facebook.com/knfoton/) przyciągnęli do swojego stanowiska zarówno najmłodszych, jak i tych trochę starszych, zarażając wszystkich pasją do fizyki. Studenci zaprezentowali ciekawe doświadczenia z różnych dziedzin fizyki, mające pozwolić dzieciom lepiej zrozumieć świat.
Natomiast młodzi naukowcy z Koła Naukowego Studentów Chemii „Esprit” (https://www.facebook.com/KNSCH-ESPRIT-125900467516589/) przygotowali interesujące warsztaty i pokazy, m.in. z ciekłym azotem, suchym lodem, olejem czy octem. Doświadczenia te miały udowodnić, że nauki ścisłe da się przedstawić w sposób prosty, a przede wszystkim zachęcający do samodzielnego zgłębiania ich. Biorący udział w warsztatach przekonali się, że nauki ścisłe nie są takie straszne i tak naprawdę towarzyszą nam w życiu codziennym, choć nie zawsze to dostrzegamy. Można śmiało powiedzieć: „ściśle rzecz biorąc – ścisłe są fajne”.
To jeszcze nie koniec! Zapraszamy do naszych licytacji, w których można wygrać m.in. lot pokazowy szybowcem w AOS w Bezmiechowej czy jazdę symulatorem tira.
Więcej aukcji na naszej stronie: https://www.facebook.com/events/730629837089468/
Zachęcamy do licytacji!
KCH, MŚ
Pliki do pobrania